Polecane blogi

Na tej stronie chcemy polecić Wam blogi i strony związane z podróżami i szeroko pojętą aktywnością na świeżym powietrzu. Nasza znajomość blogosfery podróżniczej jest na razie niewielka, ale będziemy na bieżąco dodawać adresy miejsc w sieci które uważamy za szczególnie warte polecenia i takie które zrobiły na nas wrażenie, ta strona będzie się systematycznie rozrastać. Polecani przez nas blogerzy są życzliwi, aktywni, komentują i odpowiadają, na ich blogach zawsze znajdziecie coś ciekawego do poczytania.

 

BLOGI:

 

 1. Wandering Owlshttp://www.wanderingowls.com  – Agnieszka i Piotr prowadzą kapitalnego bloga. Na co dzień żyją i pracują w Szkocji, więc jest tam sporo wpisów o tym pięknym rejonie Wielkiej Brytanii, zwłaszcza z górskiej perspektywy (dla mnie najlepszy polskojęzyczny blog o Szkocji jaki znalazłem). Oprócz tego znajdziemy Maroko, Rumunię (którą intensywnie czytam szykując się do wyjazdu tam), Armenię. Wszystko okraszone solidną porcją doskonałych zdjęć 😉 Polecam zdecydowanie!
 2. Szukając Słońcahttp://szukajacslonca.com Na tego bloga natrafiłem szukając informacji o Azorach. Okazało się, że Kasia – autorka bloga pisze sporo nie tylko o tych wyspach (które swoją drogą Jej nie zachwyciły), ale jest też dużo o Kanarach (świetnie opisane, zaglądajcie koniecznie szukając info o tych wyspach), Grecji i o naszych Tatrach. Fajny styl wpisów, no i sporo inspiracji dla chcących odwiedzić ciekawe miejsca. Polecam!
 3. W różne stronyhttp://wroznestrony.pl – Niekiedy bywa tak, że w dalsze podróże jeździmy rzadko, brak czasu, gotówki, obowiązki… Ten blog autorstwa Ani pokazuje że w najbliższej, polskiej i europejskiej okolicy mamy całą masę miejsc godnych odwiedzenia. Do tego znajdziecie na nim świetne zdjęcia. Czego chcieć więcej?
 4. 1000 Kroków – http://1000krokow.pl/  – Bardzo bogata baza tekstów pisanych fajnym stylem, świetne zdjęcia, przyjazny klimat – oto blog Magdy. Jeśli szukacie informacji z pierwszej ręki z popularnych i nieco mniej znanych rejonów świata zaglądajcie tam! Autorka zaczęła podróżować niedawno, ale widziała już sporo, przez co blog świetnie pomaga osobom które podróży dopiero chcą spróbować. Polecamy!
 5. Hasające Zającehttp://hasajacezajace.com/ – Justi i Krystek stworzyli kapitalne miejsce w sieci! Mnóstwo mało znanych rejonów Ziemi, wyprawy górskie i nie tylko. Wszystko pisane lekkim, luźnym stylem i z porcją kapitalnych zdjęć. Tego bloga nie można pominąć, zawsze chętnie na niego wracamy!
 6. Chasing Colorshttp://aleksandrakaliszan.com/ – Ola -dziewczyna goniąca za kolorami. W każdej sytuacji w której się znajduje, potrafi odnaleźć coś optymistycznego i barwnego. Jej spojrzenie na świat przełamuje rutynę i jest pełne optymizmu. Autorka poleca swojego bloga jako swoistą „koloroterapię”, lekarstwo na szarości i nudę, i my pod tym się podpisujemy 🙂
 7. Mus Mozołu– https://musmozolu.com/ – Agnieszka to dziewczyna, która uwielbia się zmęczyć i jak sama nazwa wskazuje umozolić podczas wędrówek w ciekawe miejsca. Obecnie mieszka w Belgii i realizuje swoje podróżnicze pasje. Artykuły i posty pisane z poczuciem humoru. Poza tym Autorka jest bardzo sympatyczną osobą i zawsze znajduje czas dla swoich czytelników. Polecamy!
 8. Enjoy – Trip, Fun Taste http://enjoye.pl/ – Karolina i Franek wspólnie nie tylko podróżują, ale i testują ciekawe miejsca noclegowe i gastronomiczne.  Bardzo dużo jest o obiektach z Polski, nie brakuje także tych z bliższej i nieco dalszej zagranicy. Autorzy każde z miejsc które opisują odwiedzili, i spokojnie można polegać na ich opinii.
 9. Smakowita podróżhttp://smakowitapodroz.com – Ten blog skupia się na jednym temacie: Włochy (nie tylko) od kuchni. Ale za to jak się skupia! Gdy czytałem ślinka leciała na sam widok pyszności. Przepisy pomagają przejść od słów do czynów, a po lekturze aż chce się wsiąść w samolot i lecieć do słonecznej Italii!
 10. BeforeAnkaDieshttps://beforeankadies.wordpress.com – Bardzo fajny blog o podróżach dalekich i bliskich, do tego niesamowita baza informacji z Krakowa, łącznie z miejscami nieoczywistymi. Wszystko okraszone klimatycznymi zdjęciami. Zapraszam serdecznie!

 

STRONY:

 

 1. Podwodny Cyrkhttp://podwodnycyrk.pl/ – Najlepsza ekipa i najlepsze nurkowania w Polsce 🙂 Jeżeli jesteście z Krakowa, okolic i chcecie zacząć przygodę z nurkowaniem, właśnie ich polecam zdecydowanie! Kursy, także dla dzieci, wyprawy i nurkowania w rewelacyjnej atmosferze!